O knize

O autorovi


Ing. Michal Třetina (1962—2015) se stal legendou mezi českými cyklisty a cykloturisty, kterým učarovala krása vysokohorských průsmyků. Nad 2000 m n. m. vyjel v sedle kola více než 300×! Svoji lásku k přírodě šířil představováním známých i méně známých horských sedel české cykloturistické veřejnosti, což činil dlouholetým působením v cykloklubu Mike v Mělníce a publikováním seriálu „Jak se jezdí do nebe“ v časopise Cykloturistika. Jako jeden z mála se svou vášní také živil a pořádal cykloexpedice po celé Evropě, které byly i na rok dopředu vyprodány. Přátelé, které společným cyklopoznáváním propojil, se scházejí a pořádají výlety i nadále. Michalova první kniha (Jak se jezdí do nebe) se úspěšně před lety vyprodala a nyní přichází dlouho očekávaná další publikace. O knize

obrazek vnitrku knihy Jak jsem jezdil do nebe

Kniha jak jsem jezdil do nebe je výjimečný cestopis a průvodce horskými průsmyky Alp a Pyrenejí. Skládá se z článků, které postupně vycházely v časopise Cykloturistika v seriálu „Jak se jezdí do nebe“. Pobavte se nad příhodami z dob, kdy ještě nebyly online mapy a inspirujte se k cyklo výletům na známá i méně známá místa Evropy. Kniha předkládá 36 tras, pokořujících více než padesát tři alpských, pyrenejských a apeninských průsmyků. Každá trasa obsahuje mapu, fotografie, detailní popis a také příběh, který se k výletu váže. Autor byl velkým fanouškem slavné Tour de France a tak na některých trasách máte možnost si sami projet úseky, kterými vedly různé ročníky Tour.Po stopách Tour de France

Pokud byste se chtěli vydat po stopách předchozích ročníků slavné Tour de France tak pro vás jsou tady průsmyky Col de Vars, Col d´Egat, Col du Calvaire, Col de Marie Blanque, Col d´Aubisque, Col du Tourmalet, Col d´Aspin, Port de la Bonaigua, Avoriaz, Alpe d´Huez, Col d´Ornon a Col de Solude. Je tedy opravdu z čeho vybírat!

Mezi nejlepší průsmyky Alp a Pyrenejí bezesporu patří Col du Tourmalet, Port d´Envalira, Kaunertal a také neuvěřitelná hřebenovka mezi Finestre a Sestriere.

Pestré výlety

V knize Jak jsem jezdil do nebe se v pár kapitolach téměř doslova do nebe vyjelo a pokud si třeba chcete udělat na kole “osobák” tak se tu nabízí např. Průsmyk Colle Sommeiller (3009 m.n.m).

A pokud naopak nechcete bořit svoje cyklistické limity, ale chcete zažít pestré výlety tak jsou tady průsmyky i pro vás. Díky trase s průsmykem Col de la Llose v jednom dni zdoláte průsmyk, můžete navštívit historickou pevnost Mont Louis a jako perfektní odměnu na závěr se vykoupat v moři.

V podobném duchu se nese např. i trasa přes průsmyky Col d´Egat a Col du Calvaire, kde můžete vidět unikátní několikapatrový viadukt Metra Pyrenées, poté take první sluneční elektrárnu na světě a na konci dne si odpočinout na pláži.

Výběr je opravdu pestrý a každý cyklista si zde najde průsmyky právě pro sebe.

Specifikace knihy

Na předsádkách knihy je rozprostřena celková mapa s lokalizací jednotlivých průsmyků. Kniha je celobarevná a vytištěna na kvalitním křídovém papíře 135g/m.

Úryvek z knížky ve formátu PDF je ke stažení/zobrazení zde.

Počet stran: 272

Formát vazby: Pevná

Datum vydání: Listopad 2019

ISBN: 9788088068488

 

Zvu vás k objevování těch nejkrásnějších vysokohorských koutů Evropy, které lze ze sedla kola spatřit. 

Radka Kořenková (Třetinová) – Michalova dcera

 

Koupit